dijous, 16 d’abril de 2020

     Inici - portafolicatramonsegui3A   
                               AL BLOG DE CICLE INICIAL.

Benvolguts nens i nenes de cicle inicial (1r i 2n de primària).
Com ja sabeu estem en unes circumstàncies força especials per tots i totes nosaltres. Per primera vegada a la nostra vida i de manera inèdita aprendrem entre tots i totes a fer teletreball, una paraula una mica lletja que ve a dir que de moment continuarem treballant des de casa.
Mitjançant aquest blog, i setmanalment, us farem arribar unes propostes de treball que podreu fer a casa de manera autònoma i també amb la col·laboració dels vostres pares, mares, germans i germanes....
Us demanem que elaboreu una carpeta (podeu agafar una que ja teniu per casa com per exemple la de l’any passat, o bé podeu fer-ne una nova a mode de treball manual) i que la personalitzeu decorant-la al vostre gust. Aquesta carpeta servirà per arxivar totes aquelles feines que us proposem i que podeu fer en format paper. Hi haurà d’altres que no les podreu arxivar, com per exemple audicions, visualitzacions...
No us preocupeu si no podeu imprimir documents. Podeu escriure en un full les respostes a totes aquelles preguntes, reptes, problemes, operacions... que us proposem. El que sí que us demanem és que a  l’encapçalament del full escriviu el títol de la proposta.
No us angoixeu  si no podeu fer alguna cosa, entenem que no tothom té les mateixes eines i possibilitats. Però sí que us demanem que dintre del que pugueu feu el possible.
Els vostres mestres i la vostra tutora i tutor estaran per ajudar-vos en tot el que puguin.
Us animem a tothom a ser pacients i continuar a casa, fen-to com fins ara, així de bé!
Molts ànims i esperem retrobar-nos al més aviat possible!

                                                        SNOOPY凸 | 完全無料画像検索のプリ画像 | Snoopy, Snoopy, woodstock ...

Correus de contacte:
Sònia (Tutora de 1r): sonia@escolaprim.cat
Josep (Tutor de 2n): josep@escolaprim.cat
Ainara (Música): ainara@escolaprim.cat
Esther (EE. Reforç): esthers@escolaprim.cat
Leo (Suport): leo@escolaprim.cat
Mª Àngels (Suport Lingüístic): mangeles@escolaprim.cat
Sara (Música i Castellà de 2n): sara@escolaprim.cat
Susana (EE. Reforç): susannac@escolaprim.cat
Teresa (Religió): teresa@escolaprim.cat
Violeta (Anglès): violeta@escolaprim.cat
Yolanda (Ed. Física): yolanda@escolaprim.cat



Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada